SAYFA DÜZENLENMEKTE

Nitrik asit tankı

 

GALTES ;

Nitrik asit tankı ; mühendislik projelendirmesi , imalat ve devreye alma 7/24 servis hizmetini  etkin profesyonel çekirdek kadrosu ile kullanıma arz eder.

Metal kaplama prosesleri ihtiyacı ,kaplama tesisi askılama nitrik asit banyosu ,tamburlu kaplama prosesi için nitrik kaplama dolabı ile endüstriyel metal kaplama nitrik asit tankı imalatını kendi bünyesinde projelendirerek imalatını gerçekleştirir.

Nitrik asit,  kezzap olarak anılan kuvvetli bir anorganik asittir.

HNO3  nitrik asidin % 100 lük olan konsantresine  nitrik asit % 69 luk orana kadar dumansız olan nitrik asit, bu yoğunluğun artmasıyla birlikte dumanlı hale gelir ve açık havada bile yaptığı sis gözle gözlemlenebilir.

Renksiz olan saf nitrat asidi, kaynama sı 86 derecede  dir. Kararsız bir bileşik olduğundan, oda sıcaklığında yavaş şekilde azot oksitlere dönüşür. Azot dioksit içeriğe sahip olduğundan  genellikle kahverengi renktedir.  kuvvetli bir oksidasyon aracı olarak kullanılır: Nitrik asit Kloridrik asitle birleştiğinde, altını çözen tek karışım meydana gelmiş olur.

Etkileri

Bunlar asit etkisi, yükseltgen ve nitrolama olarak sıralanır. Diğer asit ve asit bileşenlerinin  yapamayacağı bazı kimyasal olaylar nitrik asit le  yapılabilir. Bakır, cıva, gümüş, kurşun gibi metalleri çözmek için başvurulan bir asittir.