Elektrolize Çinko Kaplama

  1. Başlangıç
  2. Elektrolize Çinko Kaplama

sayfa düzenlenmekte

ÇİNKO KAPLAMA

  • Askı Çinko Kaplama Tesisi imalatı
  • Tambur Çinko Kaplama Tesisi imalatı

ELEKTRO ÇİNKO KAPLAMA TESİSLERİ

  • Asitli Çinko Kaplama Tesisi imalatı
  • Alkali Çinko Kaplama Tesisi imalatı
  • Siyanürlü Çinko Kaplama Tesisi imalatı

GALTES ;

Galvano Tesisleri ; kaplama türlerinden biri olan elektro galvaniz veya elektrolize galvaniz kaplama tesisi kurulumu firmamız teknik ve imalat personelinin kontrolünde (projeden devreye alma safhasına kadar  ) yol almatadır.

Elektro galvaniz kaplama tesisi anahtar teslimi , projelendirme  imalat kurulum devreye alma 7/24 servis hizmeti ile müşteri memnuniyetini fevkalade önemseyerek sektör içerisindeki yerini muhafaza etmektedir.

Elektro galvaniz kaplama uygulaması saf çinko cevheri ile yapılır , geri dönüşüm çinko cevheri kullanılmaz. Çinko kaplama işlemi yüzey işlem asit tankları içerisindeki kaplama asit banyosunda bulunan ve çinko asılı bulunan anot elektrodu (ZN) ile üzerine yüzey işlem kaplama uygulaması yapılacak metal aksam bağlı  katot elektrotları ve Kaplama esnasında yüksek akım , düşük gerilim sağlayıcı redresör ile elektrik akım transferi aracılığı ile anottan transfer edilen elektronların katot vasıtası ile bakır bara üzerinde asılı bulunan malzemenin yüzeyinin çinko ile kaplanması yapılmış olur. çinko kaplama sonrası pasivasyon işlemi ile kaplamanın kalıcı olması sağlanır.